İşinize Yarayacak Chrome Eklenti Tavsiyeleri

Chrome EklentileriUzun bir süredir içerik konusunda çok zayıf kaldım. Ne yazabilirim diye düşünürken, kullandığım chrome eklentilerini liste halinde paylaşıyım dedim. İlla ki faydalanabileceğiniz, duymadığınız eklenti çıkabilir. Zaten en çok kullandığım yedi tane eklenti mevcut. Umarım işinize yarar ve sizin de kullandığınız ve benim bilmediğim eklentiler olabilir. Yorum yazarak belki benim ihtiyacım olan bir eklentiyi öğrenmeme sebep olabilirsiniz. Bu sayede bende listeyi büyüterek daha fazla eklenti paylaşımı yapmış olurum. 🙂

Okumaya Devam Et

Google’da Kaçıncı Sıradasınız ?

seo-sira-bulucuKendi sorgulamalarım için kullandığım ve internet üzerinden bulduğum kodu sizinle paylaşacağım. Genelde web sitesi sahipleri bu sorgulamaları bazı ücretli servislerden yararlanarak yapıyor. Tabi birden fazla web sitesini takip etmek ve liste halinde izlemek daha az yorucu olmakta. Fakat ben herhangi bir kayıt altına alınmasını istemediğim için kendim local üzerinden sorguluyorum, aynı şekilde whois domain sorgularken de local üzerindeki kod yardımıyla yapıyorum.

 

Aşağıdaki kodlar örneğin içindeki sistem kodları. En alttan dosya indir linkinden örnekteki çalışan tasarımlı sistemi indirebilirsiniz. Google sıra bulucu scriptini geliştirerek sizde kayıt altında tutabilirsiniz liste halinde sitenizi.

 

Okumaya Devam Et

Google’ın 11. Yılı Kutlu Olsun

Uzun bir süre ayrı kaldığım sitemden, Google’ın 11. yılını kutlaması şerefiyle tekrardan dönmüş bulunmaktayım.Google logosunda bugün 11 numarasını gördüğümde anılar tazelendi gözümde.Tam 11 yıl önce kurulmuş bir başarı hikayesini bilmenize rağmen, tekrardan sizlerle paylaşarak yenileme yapmayı düşündüm.Gerçi her ne kadar 11 yıllık olsada daha eskiye dayanan bir geçmişi vardır.Belki hikayeden yeniden bir bakış açısı çıkarabiliriz.

Okumaya Devam Et