PHP Dersleri, MySQL ve Açık Kaynak, Kişisel Blog


Bloglar Arası Yeni Bir Oluşum “BlogKüme” »

Blog dünyasındaki yazılan tüm yazıları tek bir çatı altında toplayan sitelerin çoğunluğu kaliteli içeriği takip etmeye yetmiyordu.Sadece tüm blog dünyasından yeni veya eski, kaliteli veya kalitesiz birçok blogun yeni yazıları takip edilebiliyordu.Fakat yaratılan bu yeni oluşum ile birlikte sloganlarındada açıkça belirttikleri gibi hedefleri “Kaliteli bloglar arasında desteğe dayalı bir bağ oluşturmak” olarak gözüküyor. Okumaya Devam Et »

Neyi Öğreneceğini İyi Bilmek »

Bana ne öğrenmem gerektiğini söyleyecek biriyle daha karşılaşmadım.Çünkü henüz hiç kimseye doğduğumdan bu zamana kadar neyi öğrenmem gerektiğini sormadım.Zaten neyi öğrenmem gerektiğini başkalarına sorsam herkes kendi özelliklerine göre bir görüş belirticekti.Çünkü ona göre onun doğrusu öyledir.Ama şuan acayip bir hızla ilerleyen teknolojiye ayak uydurmanın maliyeti gün geçtikçe artıyor.
Okumaya Devam Et »

Her Yıl Olduğu Gibi Elveda 2007 »

2007 yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz.Zamanın nasıl geçtiğini anlatacak birisini daha tanımadım,çünkü ortada anlatılacak birşey olmadığını söylüyor herkes.
Cevabı olmasada aklımıza geldiğinde hep tekrar ediyoruz ”zaman ne çabuk geçiyor” diye.
Ama ne yazıkki geçmiş zaman kimsenin işine yaramıyor.

Okumaya Devam Et »

Microsoft ile Volkswagen »

Bill Gates Microsoft’un bir seminerinde bilgisayar sektöründeki gelişmenin hızını anlatmak için şöyle bir benzetme yapmış: “Eğer Volkswagen firması son 25 yıl içinde bilgisayar sektörü kadar hızlı gelişmiş olsaydı,bugün 500 dolara alacağımız arabalara 25 dolarlık benzin koyup dünya turu atmamız mümkün olacaktı.”
Birkaç gün sonra VW firmasının bir basın açıklaması yayınlanmış:
Okumaya Devam Et »

Php ile Sayısal Loto Tahmini Nasıl Yapılır ? »

Belirlediğimiz herhangi bir sayı aralığında sayı üretebilmek için rand() fonkisyonu kullanılır. Sayısal loto 1 ile 49 arasında olduğu için rand(1,49) şeklinde yazacağız. Ve toplam üretilen
sayıyı 6’ya tamamlamak için de for() kontrol döngüsünü kullanacağız.

Okumaya Devam Et »