Sosyal Medyada İlgi Çekme Rehberi

Sosyal medya kimi insana göre eğlencedir, kimi insana göre ise güçtür. Buna bağlı olarak insanların sosyal medyadan beklentileri ve sosyal medyaya dair amaçları farklılık göstermektedir. Fakat hepsinin ortak hedefi olarak ilgi çekmeyi ve geniş kitleleri arkasına almayı söyleyebiliriz. Peki bu hedefe yönelik neler yapmamız gerekir? Bunun için üç altın kuraldan bahsedebiliriz.
 
Öncelikle profilinizin albenisi olmalı. Bu bağlamda profil fotoğrafınız ve profil açıklamanıza özen göstermeniz ve olabildiğince dikkat çekici ve albenili yapmanız lazım. İkinci altın kuralımız ise paylaştığımız fotoğrafların kalitesinin yüksek olmasıdır, kimse çok kalitesiz görsellere bakmak istemez. Son altın kuralımız ise paylaştığımız gönderiler konusunda dikkat olmamız, çünkü kişiliğimizi yansıtan birer aynadır gönderilerimiz.
 

Profil Fotoğrafınız ve Profil Açıklamanız:

 
Yolda yürürken karşıdan birinin geldiğini düşünün. Onun hakkında ilk izleniminiz neye göre olur? Tabi ki dışarıdan görünüşüne göre… Dışarıdan görünüşten kastım ise yürüyüş şeklinden, giydiği giysilerin tarzından, giydiği giysilerin markasından, erkekse eğer saç ve sakalının bakımlı olup olmamasından, bayan ise makyajının abartılı olup olmamasından, dekoltesi olup olmamasından gibi ilk bakışta gördüğümüz etkenler vasıtasıyla dışarıdan bakan bir göz olarak gördüklerimizle o kişi hakkında ilk izlenimi ediniriz. Profil fotoğrafınız ve profilinizin açıklama kısmındaki hakkında bölümü de insanların sizin için ilk izlenimini oluşturan unsurlardır.

 

Bu bağlamda kendinizi net bir şekilde belli eden, gözünüze en hoş gelen ve insanların gözünde her zaman nasıl canlanmanızı istediğinizi sağlayabilecek bir fotoğrafınızı profil fotoğrafı yapın. Genellikle insanlar en güzeli olduğunu düşündükleri fotoğraflarını profil fotoğrafı yaparlar. Profilinizin açıklama kısmına ise okuduğunuz okul, mesleğiniz, sevdiğiniz bir söz, sahip olduğunuz bir ilkeyi yazabilirsiniz. Profilinizin açıklama kısmında da kendinizi net ifade etmenizde ve kesinlikle yazım hatası yapmamanızda fayda var.

 

Paylaştığınız Fotoğraflarınızın Kalitesine Dikkat Edin:

 
Paylaştığınız fotoğraflar net ve kaliteli olmalıdır. Bulanık veya saçma sapan bir açıyla çekilmiş fotoğraflar atmaktan uzak durun. Ayrıca fotoğraflarınız aracılığıyla verdiğiniz mesajlar konusunda da dikkatli olun ve fotoğraflarınıza yazdığınız açıklamalarda mümkünse özgüven patlaması yaşadığınızı gösteren cümleler yerine insanların gözünde daha sempatik bir hal alabileceğiniz cümleler kullanın.

 

Paylaştığınız Gönderileriniz Konusunda Dikkatli Olun:

 
Paylaştığımız gönderiler, kişiliğimizi yansıtır. Bu yüzden kesinlikle ırkçılık, cinsiyetçilik ve siyasi propaganda yapma gibi eylemlerde bulunmayın çünkü bu durum sizin insanların gözünden düşmenize neden olur. Bir anlık öfkenizle veya düşüncesizliğinizle insanların gözünde antipatik bir kimliğe bürünmeyin. Bırakın onlar sizi sempatik olarak bellesin. İnsanların sevgisini kazanmak zor, kaybetmek kolaydır. Buna göre paylaşımlarda ve yorumlarda bulunun. Mümkün olduğunca kimseyi kaybetmemeye çalışın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir