Microsoft ile Volkswagen

Bill Gates Microsoft’un bir seminerinde bilgisayar sektöründeki gelişmenin hızını anlatmak için şöyle bir benzetme yapmış: “Eğer Volkswagen firması son 25 yıl içinde bilgisayar sektörü kadar hızlı gelişmiş olsaydı,bugün 500 dolara alacağımız arabalara 25 dolarlık benzin koyup dünya turu atmamız mümkün olacaktı.”
Birkaç gün sonra VW firmasının bir basın açıklaması yayınlanmış:

“Eğer otomotiv sektörü Bill Gates’in işletim sistemi gibi gelişmiş olsaydı, her alacağımız arabada tek koltuk olacak, diğer koltuklar için ekstra lisans parası ödemek zorunda kalacaktık; arabamız sadece bizim ürettiğimiz benzinle çalışacak; gösterge tablosundaki tüm ikaz ve uyarı ışıkları yerine üzerinde ”ARABANIZ GEÇERSİZ BİR İŞLEM YÜRÜTTÜ VE KAPATILACAKTIR” yazan tek bir lamba olacaktı. Ayrıca her kazadan sonra arabanın hava yastıkları açılmadan önce bir düğmenin üzerinde ”HAVA YASTIKLARI AÇILACAK EMİN MİSİNİZ? ” diyen bir ışık yanacaktı.

Bunu uzun bir süre önce okumuştum.Gerçektende Volkswagen firması çok güzel bir cevap vermiş,tebrik etmek gerekir.

3 thoughts on “Microsoft ile Volkswagen


  1. Bende görmek isterdim valla xD Bu arada dersleriniz çok güzel ilk defa bir PHP dersinden bir şeyler anladım daha önce 100 lerce kez foreach i okumama rağmen bir türlü çözmemiştim 🙂


  2. Gercekten super cevap vermis, bende yuz ifadesini görmek isterdim :-))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir