Web Siteniz İçin En İyi WordPress Eklentileri

wordpress-eklentileriKişiler, sahip oldukları İnternet sitelerinin büyüklüğüne ya da küçüklüğüne bakılmaksızın, site trafiklerini artırmak için profesyonel yardıma ihtiyaç duyarlar. Öte yandan eğer oldukça gelişmiş ve popüler bir siteye de sahip değilseniz, günlük kullanıcı kaybetmeniz olası bir durum haline gelecektir ve kısa süre içerisinde şirketiniz adına web sitenizin bir yararı kalmayacaktır. Tüm bunlara binaen İnternet ortamındaki yarışta web sitenizi ayakta tutmanız için doğru hamlelerde bulunmalı ve sitenize gereken yatırımları yapmalısınız.

 

İçerik bakımından sitenize güveniyor ve daha fazla müşteri elde etmek adına çabalıyorsanız, WordPress eklentileri bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu eklentiler WordPress altyapısı tarafından sizlere sunulmuş, web sitenizi tasarlamanız için yardımcı olabilecek hizmetlerdir. Yönetici ara yüzüne girdiğinizde karşınıza çok sayıda eklenti çeşidi çıkacaktır. Bütün bu eklentilerden dilediğinizi kullanabilir ve ne işe yaradıklarını inceleyebilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere, en iyi şirketler tarafından kullanılan ve oldukça popüler hale gelmiş 3 eklentiyi tanıtacağız.

 

Google XML Sitemaps

 

WordPress eklentileri arasında sıkça adından söz ettiren ve oldukça popüler olan bu eklenti bir arama motoru optimizasyonu eklentisidir ve XML Site haritası yardımıyla web sitenizin diğer siteler arasından sıyrılıp daha yukarılara çıkmasına olanak sağlar. Eklentiyi WordPress ara yüzünüze eklemenizin ardından aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Aktif hale gelen eklenti sayesinde profesyoneller tarafından sizin web siteniz için XML Site haritası oluşturulur. Daha sonrasında ise İnternet kullanıcıları tarafından yapılan araştırmalarda siteniz arama motorlarında daha yukarılarda hizmet verir. Bu eklentiyi kullanmanız sonucunda trafiğinizdeki artışın gözle görünür derecede arttığına şahit olacaksınız.

 

JetPack

 

Bu eklenti kullanım açısından çokça tercih edilmesi ile birlikte web sitenizin görünüm özelliklerini de iyileştirmenizi sağlar. Web sitenize gelen trafiğin artması ile birlikte sitenizi daha popüler hale getirebilen JetPack eklentisi, kullanımı açısından oldukça kolaylıklar içermektedir. Uygulama kullanımında üçüncü bir şahıs olan uzak WordPress kullanıcısı tarafından sizin web sitenizin trafiğinin artırılmasına olanak sağlanır.
 
Eklenti içeriği adına müşterilere en iyi hizmet sağlanması için gece gündüz çalışan bir ekip mevcuttur ve sizin yapmanız gereken tek şey bu ekibin hak ettiği parayı taraflarına iletmektir. Paranızı sağa sola harcamadan profesyonel bir hizmet almanız bu kadar kolaydır. Eklentiyi WordPress ara yüzünüze kurduktan sonra web sitenizi düzenleyecek ve hitini artıracak en profesyonel geliştiriciyi bulmanızın zamanı geldi demektir. Bulduğunuz WordPress geliştiricisi JetPack ile sizin sitenizin trafiğini artırabilir ve site tıklanmalarınızı çok yükseklere çıkarabilir.
 

W3 Total Cache

 
Web siteleri oluşturulurken en çok kullanılan eklentilerden biri de W3 Total Cache eklentisidir. Bu eklentinin çalışma prensibi web sitenizin performansını artırmaya yöneliktir. Adından da anlaşılacağı gibi bir önbellek sistemi yaratan eklenti, sitenizin gerekli bazı bilgilerini içerisinde depolar ve daha sonrasında siteyi her açtığınızda kısa sürede bu bilgileri size sunarak zaman kaybınızın önüne geçer. Bütün bunlar neticesinde web sitenizi bir kere açtığınızda daha sonra ki açma işlemleriniz için ön bellekte verilerin saklama işlemi gerçekleşir ve sonraları sitenizin açılması oldukça hızlanır.
 
Bu eklenti her ne kadar trafiğinizi etkilemeyecek gibi görünüyor olsa da kullanıcıların sitenizi tercih etmesine olanak sağlamaktadır. Web sitenize gelen bir kullanıcının her defasında sitenin yüklenmesini beklemesine karşılık farklı sitelere yönelmesi olası bir durumdur. Fakat W3 Total Cache ile birlikte oluşturacak olduğunuz ön bellek sayesinde kullanıcılarınızın sitenize girişlerinde sorun yaşamamalarını sağlayacaksınız. Dolayısıyla da kullanıcı kaybınızı ortadan kaldırarak web sitenizin trafik artışına olacak sağlamış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir