PHP Dersleri, MySQL ve Açık Kaynak, Kişisel Blog


« PHP ile Neler Yapabilirsiniz ?

PHP ile Neler YapılırPHP genel olarak sunucu taraflı programlamaya odaklandığı için yazılımsal herşeyi yapabilirsiniz. Örnek olarak derslerde gösterdiğim sunucu taraflı form veri işleme, veritabanı kaydı, masaüstü veri işleme yazılımlarının tamamını tüm uygulamaları yapabilirsiniz, inceleyerek daha net anlayabilirsiniz.

 

PHP ile isterseniz temel olarak yapılan sunucu taraflı programlama, isterseniz komut satırında kullanım, isterseniz ise PHP-GTK eklentisini kullanarak görsel masaüstü yazılımları bile üretebilirsiniz.

 

PHP bütün işletim sistemlerinde stabil olarak çalışır. Microsoft Windows, MacOS X, Linux, Unix, RISC OS ve birçok işletim sistemlerinde PHP’yi çalıştırabilirsiniz.

 

phpmysql

 

PHP ile uygulama yazarken nasıl bir yöntem kullanacağınızı, nesne yönelimli kullanıp kullanmayacağınızı tamamen seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Herhangi bir kalıba bağlı kalmadan istediğiniz tarz ve kodlama yöntemiyle projelerinizi çok kolay bir şekilde üretebilirsiniz. PHP ile sadece HTML çıktısı almakla kalmazsınız, resim işleme yapabilir, pdf oluşturup flash görüntüler bile elde edebilirsiniz.

 

Bu konularda PHP.NET‘in Türkçe kaynağı sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Eklenti başvuru kılavuzunu incelemeyi ihmal etmeyin. 🙂


Etiketler : ,


11 Yorum


 • 06 Nisan 2015
  Okan Taştan yazdı


  Anlattıklarına tamamen katılıyorum, zaten bphp’nin vermiş olduğu bu rahatlık sayesinde herşeyi yapma, deneme şansın oluyor, php ile masaüstü uygulama yapıldığını bile duymuştum ama hiç denemedim 🙂

 • 19 Eylül 2015
  Gezimanya yazdı


  Php ile çalışıyorum ve çok kullanışlı..

 • 05 Ekim 2015
  Elazığ Teko İlaçlama yazdı


  Php ile hayal dünyanızda ki çoğu projeyi yapabilirsiniz bende tavsiye ederim bu dili kullanımı çok geniş

 • 15 Ekim 2015
  Levent Yıkılmaz yazdı


  paylaşımınız için teşekkür ederim

 • 26 Ekim 2015
  etapform.com yazdı


  Php dilinin dökümantasyonu çok olduğu için diğer dillere nispeten daha avantajlı bence.

 • 27 Ekim 2015
  ruyayorumlaritabirleri.com yazdı


  PHP freamworkleri tavsiye eder misiniz ?

 • 28 Ekim 2015
  wordpresstemalari.info yazdı


  hocam sql drop hakkında bir bilginiz var mı ? tabloların hepsi siliniyor hack mi yiyorum acaba ?

 • 22 Aralık 2015
  Karelsantralservis.com yazdı


  PHP ve WordPress tema giydirme konusunda bilgili olup üstüne birde Photoshop ve CSS/HTML attığımız zaman bu piyasada fazlasıyla ekmek bulunur. Ah PHP sen ne güzel bir dilsin.

 • 08 Şubat 2016
  Highlift yazdı


  Php öğrenmek istiyorum profesyonel şekilde nasıl başlayabilirim

 • 28 Şubat 2016
  Caner Eymen yazdı


  PHP öğrenmek isteyenler için nimet niteliğinde bir blog. Emekleriniz için teşekkür ederim hocam.

 • 29 Eylül 2017
  Mete Lift yazdı


  Php ile gerçekten hayal edilebilen çoğu şey yapılabilir. Php bilen arkadaşlar genelde kendi kişisel projelerini tasarım ihtiyacını bir grafikerden gidererek kendileri yapıyorlar. Ya da biraz tasarım gözleri varsa kendileri tasarlıyorlar, güzel yazı olmuş teşekkür ederim.

Yorumla