PHP 7.0.0 Resmi Olarak Tam Sürümüyle Yayında

php-7-yayinlandiPHP resmi geliştirici grubu PHP 7.0.0’yi tam sürüm olarak yayına aldı ve PHP 7ile yeni büyük bir seri başlamış oldu. PHP 7 yeni zend motoru ile iyileştirmeler ve özellikleri içinde barındırıyor.
 
Beta sürümlerini test ederken dikkatimi çeken nokta PHP geliştirici grubu daha çok performansa yönelmiş. Ayrıca eski sürümlerden kalan ve güncellemelerle yamalanmış olan birçok hata düzgün hale getirilmiş. Eski, güncelliğini yitirmiş ön tanımlı değerler ve eklentiler tamamen ortadan kalkmış durumda. 64 bit desteği tam tutarlı hale getirilmiş.
 
Diğer tüm özellikleri incelemek için PHP resmi sayfasına göz atabilirsiniz. İncelemek ve indirmek için aynı şekilde sayfadaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

10 thoughts on “PHP 7.0.0 Resmi Olarak Tam Sürümüyle Yayında


  1. PHP 7, stabil olana kadar da üzerinden en az bir sene geçer tahminimce..


  2. Sürekli güncellenen işletim sistemleri karşısında normal bir gelişme yaşanmış. 64-bit kullanımı artık çok yaygın hale geldi. PHP’nin de buna uyması gayet güzel olmuş.


  3. En çok kullanılmakta olan sistem PHP’dir. Yeni sürümlerini görmek açıkcası beni sevinidrdi.


  4. Bana göre en büyük yenilik, 64 bit desteğinin gelmiş olması. Sürekli uyumluluk sıkıntıları ile uğraşmaktan sıkılmıştım, bilgilendirme için çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir