İğrençlikler Dünyasında Masum Bir Ceset Olmak: Özgecan Aslan ve Diğerleri

Özgecan AslanHerkes her bir yandan bir olay olmasını beklermiş gibi, olayın ayyuka çıkmasından hemen sonra laf söyleme yarışına giriyor. Bugüne kadar yıllardır tüm olan biteni izleyerek, dinleyerek ve takip ederek geçiriyorum. Fakat artık masumların katledilişinde sidik yarıştırır gibi siyaset yarıştıran tiksindirici insanlardan nefret etmekten midem bulanmaya başladı. Sadece  “O” kendini bilen ve bu olayları meşrulaştırmaya çalışan zatlardan midem bulanmıyor, bu gibi masumların üzerinden prim yapmaya çalışan siyasi ve sanatçı kimlikteki tiksindiricilerden de midem bulanıyor.

 

Her gün, bu bok çuvalına dönmüş ve bütün pisliklerin gün yüzüne çıktığı çok sevdiğim ülkemden taşınma planları yapıyorum. Fakat düşünmekten kafayı yiyecek olan bir kafam, ani karar bekleyen bir yapım var. Sanırım o ani kararada az kalmış durumda diye düşünüyorum. Politikacısından, siyasetçisine, ekonomistinden, bakanlarına, başkanlarına, tüm mali ve idari yapıların bu noktalara gelebileceğini hiç düşünmemiştim. Fakat bu yaşadıklarımız şu an bir şey değil çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi hedef 2023 is, 2023 yılındaki halimizi hiç düşünemiyorum. ..

 

Özgecan Aslan ve geride kalan diğerleri için şimdiye kadar hiç bir şey yapılmadığı gibi bu saatten sonra da yapılacağına ihtimal vermiyorum, çünkü bizim insanımız bugün ağlayıp yarın gülebilen ve unutabilen bir insan. Kim bilir yarın daha kaç tane Özgecan gibi hayalleri, duyguları, hedefleri, yaşama sevinçleri olan kaç kişi geride kalacak, bu hayatı yaşayamadan bu hayattan gidecek.

 

Sorumsuz ve olan biteni kapalı gözlerle izleyen, tepkisiz, sayamayacağım ve kendime yakıştıramadığım bir dünya laf öbeğine sahip kişilikli insanlarla yaşamaya inançsız, umutsuz ve üzgün olarak devam etmek zorundayız.  Bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum, okuduğunuz satırlarda eminim kendi görüşlerinizi yaşadınız. Yaşamayanlar zaten konunun özetidir.

 

Özgecan Aslan için ailesine sabır diliyorum. Saygılar.

2 thoughts on “İğrençlikler Dünyasında Masum Bir Ceset Olmak: Özgecan Aslan ve Diğerleri


  1. Bir kız çocuğuna sahip olduğum içn çok içim yanıyor çok güzel yazmışsınız çok doğru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir