PHP Dersleri, MySQL ve Açık Kaynak, Kişisel Blog


« Elimizdeki Domain Nasıl Satılır ?

domain-nasil-satilirÖncelikle zamanında ve doğru kişiyi bulduğumuz anda domainimizi istediğimiz fiyata yakın satabiliriz. Fakat domain satarken dikkat etmeniz gereken şey, kendimizi domain kaydetme hastalığına kaptırmayıp, bağlı bulunduğumuz domain firmasını zengin etmemeliyiz.

 

Fakat iyi bir domain avcısı zaten bunları biliyordur. Özellikle dikkat etmeniz gereken, kayıt ettiğim her domaini satabilir miyim? veya satarsam zarar eder miyim? Maalesef çoğu internet tüketicisi zarar etmektedir. Bunun nedeni ise aslında çok basit. Yurtdışındaki yabancı büyük domain kayıt şirketleri bazı kampanyalar düzenler, tanesi 1 $ olarak bir çok domain kayıt edersiniz ve belli bir süre sonra satmak istersiniz ,fakat bir bakmışsınız ki domainler elinizde kalmış satamıyorsunuz.

 

Aslında emin olun elinizdeki domain gerçekten iyi olsa domain şirketleri sizlere bırakmaz kendileri kayıt eder. Fakat unutmayın ki; en iyi domain projelendirilmiş domaindir. Eğer siteniz birazda ziyaretçi çekmeye başladığında göreceksiniz ki zaten siteyi satmaktan vazgeçeceksiniz. Eğer gerçekten iyi bir domain bulup satmak istiyorsanız size tavsiyem domain açık arttırmalarına katılıp güzel domainleri takip etmenizdir. Bu biraz masraflı olur ama ileride belki daha da yüksek bir miktara satabilirsiniz.

 

Ayrıca unutmayın ki, iyi domain ismi anlamlı veya kulağa hoş gelen domain değildir. Biraz öncede belirttiğim gibi en iyi domain ve para eden domain projelendirilmiş domaindir.
6 Yorum


 • 14 Şubat 2011
  Özgün CİVAN yazdı


  merhaba güray bey ben henüz 18 yaşındayım geçen senenin aralık ayında bi domain satın aldım hosting hizmetiyle birlikte sitem şuanda aktif ben bu siteyi satmak istiyorum ve bu kou hakkında hiçbir bilgim yok yani araştırmalarım sonucunda belli bi fiyat belirledik ve satılığa çıkardım ama istediğim fiyata nasıl satmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • 15 Ocak 2016
  Ekrem yazdı


  Merhabalar, böyle diyorsunuz ama internet sektörünün henüz yeni yeni geliştiğini varsayarsak bu pazarın alınmamış domainler üzerinden de devam edeceğini düşünüyorum. Gene de zarar etmek istemiyorsanız en azından keyword(anahtar kelime) içeren domainlere yönebilirsiniz.

 • 17 Mart 2017
  tunahan kutlu yazdı


  sitemi satıyorum 200tl ye daha yeni tema aldım özel teması aktif ama zamanım yok ciddi alıcalar yazabilir fiyatı : 200 tl

  no : 05433599453

 • 17 Aralık 2017
  Rıza Aydoğan yazdı


  Kartalitehaber.com ve Kartaldayasam.com domainlerimi 1000 tl ye satıyorum alana sımdıden hayırlı olsun telefonum 0531 088 94 53

 • 13 Ocak 2018
  Ozalsemiyev yazdı


  Salam benim falastin.org domanim var bunu kac paraya saata bilerem

 • 17 Mart 2018
  Zeynal yazdı


  Domain Satıyorum arsinmall.com

  Registration Date:2017-10-24

  Fiyat 400 TL (E-Ticater Sitesi Olmustur)

Yorumla