TinyPNG ile Resmin Dosya Boyutunu Küçültmek

TinyPNG Büyük boyutlu resimlerin dosya boyutları bazen baş belası haline gelmekte. Birçok kez web sitemizde kullanmak üzere transparan PNG resimlere ihtiyaç duyarız, fakat boyutlarından şikayet ederiz. Çünkü site açılış süresinin neredeyse tamamını kaplayan resimler yükleme sorununun uzaması sebebiyle sitemize ziyarette bulunanları kaçırıyor. Bu sadece transparan png için geçerli değil normal png resimler kullanmak için de geçerli.

 

TinyPNG

 

Boyutlarından şikayet ettiğiniz PNG resimlerinizin boyutlarını inanılmaz derecede düşüren ve hem açılış süresini kısaltan hem de sunucunuzdaki dosya boyutunu azaltan bir uygulama olan TinyPNG ile artık büyük boyutlu PNG resimler dert değil. Uzun süredir kullandığım fakat paylaşmayı unuttum bu araç ile web sitenizde kullandığınız png resimlerin boyutlarını büyük ölçüde düşürebilirsiniz. Tabi sadece png olarak değil, jpg fotoğraflarınızıda düşürebilirsiniz. Hiçbir şekilde resim üzerinde kalite bozulması ve kalite eksikliği görülmemektedir.

 

Dilerseniz photoshop eklentisi ile masaüstünde de kullanma şansına sahipsiniz fakat bu şekilde kullanmak isterseniz 40$’ı gözden çıkartmalısınız. Eminim işinize yarayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir