TinyEditor

TinyEditor basit bir JavaScript WYSIWYG editör, toplam 8KB boyutunda. Kolaylık, hafiflik ve basitlik anlamında TinyMCE yerine kullanılabilecek, TinyMCE kadar özelliği olmasada basit anlamda alternatif bir editör olarak ihtiyacınızı karşılayabilir. Bir kaç proje için kullandım ve performans bakımından başarılı buldum. Arayüzü de gayet hoş.Test Et
İndir

12 thoughts on “TinyEditor


  1. Usta bir sorum olacak. Java script’ten hiç anlamam bu TinyEditörü php projelerimde kullanmak istiyorum. Ama nasıl yapacam bilemiyorum. Kullanımını anlatırmısın. Yani tiny editörde yazılanları bir değişkene aktarıp başka bir php dosyasına gönderen basit birşey.


  2. Merhaba editör güzel ama içindeki verileri okuyamadım ben 🙂

    asp.net kullanıyorum textboxda editor guzelce cıkıyor ama içinden veri okuyamıyorum


  3. Bence kötü bir editör. Bişeyler yapıp kaynak koda baktım, hala html 4.0 kodları kullanıyor. Kaldı mı artık font face falan…. Kullanmayın derim valid kod yazmamış olursunuz.


  4. Ben kendi sitemde bunu kullanıyorum. Oldukça hafif bir uygulama. ASP.NET ile içinden veri okuyabilmek için Gönder düğmesine şunu eklemelisiniz: OnClientClick=”editor.post();” Tasarımınındaki resmi ve düğmelerin yerini değiştirmek de çok kolay. Ben Türkçe’ye bile kolayca tercüme ettim.


  5. Şahsen ben CKEditor kullanıyorum. Bütün yaptığım sitelerde ama bu editörü denediğimde daha stabil ve daha rahat çalıştığını gördüm.

    Benim fikrim eğerki orta ve küçük ölçekli tasarımlar yapıyorsanız bunu kullanın yok daha gelişmiş bir site çalışması yapıyorsanız CKEditörü tavsiye ederim.


  6. Merhaba, paylaşım için teşekkürler bende böyle birşey arıyordum fakat şöyle bir sorun var bir sayfadan birşey kopyalayıp yapıştırdığımda sitenin kodlarıyla birlikte alıyor yani tüm sayfayı kopyalayıp yapıştırdıgımda sitenin aynısını editorun icine alıyor 🙂 Bunu engellemek için fonksiyon yazmışlarmı ? Ben şuan tinymce editor kullanıyorum bahsettiğim özellik onda var yapıştırırken kodları temizliyor. Eğer var ise bunu kullanabilirim :).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir