SEO İle Üst Sıraları Zorlamak

SEO’yu İngilizce olarak  “Search Engine Optimization” türkçesi ile “Arama Motoru Optimizesi” olarak tanımlayabiliriz.
SEO ne işe yarar dersek,  arama motorlarında herhangi bir kelimede  üst sıralarda çıkmanız olarak tanımlayabiliriz.


Sitenizde SEO kurallarını uygulayarak belli bir süre sonra üst sıralara doğru yükseldiğinizin farkına varabileceksiniz.
Bu yükselmeyi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler,  sabır,  zaman,  özgün içerik hazırlama ( yani daha önce google tarafından indexlenmemiş yazı yazmak) ve doğru zamanda doğru hamleler yapmaktır. Bu dediklerimizi uygular iseniz siteniz için yapılan SEO mutlaka ama mutlaka başarıya ulaşacaktır.

Sizler için küçük bir ipucu ise,  link yapısı do follow olan çeşitli sitelerde ve bloglarda yorum yazarak sitenizin PR değerini yükselterek , websitenizin SEO’suna yardımcı olabilirsiniz. Eğer SEO hakkında yeterli bilgi birikiminiz yok ise,  ücretsiz olarak webmaster forumlarında veya ücretli olarak SEO danışmanlığı veren kurumsal firma ya da freelance çalışan kişilere SEO yaptırabilirsiniz. PR değeri yüksek sitelerden ücretli link alımı yapabilirsiniz. Fakat yeni siteler için çok fazla backlink ve aşırı PR değeri olan sitelerden alınan baclinkler sitenize zarar verebilir. Tabii bunlar içinde ne yazık ki belli bir miktar para gerekecektir. SEO’culuğun webmasterler için  yeni bir iş kapısı olması işte tamamen bu yüzdendir. PARA!

Ayrıca Google’da 1 saniyelik arama sonucu do follow link yapısına sahip bloglar bulmak çok kolay.

Bu arama ile Türkçe do follow link yapısına sahip bloglar bulabiliriz.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_trTR325TR325&q=%22%28Gravatar+simgesini+g%C3%B6sterecek%29%22&btnG=Ara&meta

Siteniz İçin Web Optimizasyonu İpuçları ve Dersimiz SEO kitaplarıda bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir