PHP Dersleri, MySQL ve Açık Kaynak, Kişisel Blog


« Google Chrome 5 Geliştirilmeye Devam

Chrome‘un, internet tarayıcısı alanına girmesinden bu yana sürekli yenilikler ile geliştirilmesinin birçok kullanıcıyı memnun ettiğini düşünenlerden biri de benim. Özellikle tarayıcılardan beklenen hız’ı son derece iyi bir şekilde karşılıyor. Örneğin, bir sekme açmak için onlarca saat beklemiyoruz. PC sistemleri eski veya kaynağı az olan kullanıcılar da bu durumdan son derece memnun.

Peki Chrome 5’in test edilen (5.0.317.2) versiyonuna son eklenen özellik ne diye soracak olursanız, Google Translate ile tümleşik olması derim. Şuan test aşamasında kullanılabilir olan versiyonuna Translate’nin otomatik ekli olması, yabancı sitelerin çevirisi anlamında, son derece kullanışlı bir görüntü veriyor. Yabancı bir dilde siteyi ziyaret ettiğiniz de sizi bir uyarı penceresi karşılıyor. Translate seçeneğine basıldığı an ise sitenin doğru diline göre çeviriyi yapıyor.
Peki sizin burdaki avantajınız ne oluyor diye sorarsanız tabiki çevirisi yapılan metinin o anda siteye gömülmesi olarak cevaplayabilirim.

Geliştirilme sitesine göz atmak isterseniz linki tıklayabilirsiniz.
2 Yorum


  • 12 Mart 2010
    FeaRLeSs48 yazdı


    Kendim Kullanıyorum tek sorunu bana göre IDM nin çalışmaması….

  • 28 Temmuz 2010
    aslan yazdı


    tesekkürler..

Yorumla