Google Chrome 5 Geliştirilmeye Devam

Chrome‘un, internet tarayıcısı alanına girmesinden bu yana sürekli yenilikler ile geliştirilmesinin birçok kullanıcıyı memnun ettiğini düşünenlerden biri de benim. Özellikle tarayıcılardan beklenen hız’ı son derece iyi bir şekilde karşılıyor. Örneğin, bir sekme açmak için onlarca saat beklemiyoruz. PC sistemleri eski veya kaynağı az olan kullanıcılar da bu durumdan son derece memnun.

Peki Chrome 5’in test edilen (5.0.317.2) versiyonuna son eklenen özellik ne diye soracak olursanız, Google Translate ile tümleşik olması derim. Şuan test aşamasında kullanılabilir olan versiyonuna Translate’nin otomatik ekli olması, yabancı sitelerin çevirisi anlamında, son derece kullanışlı bir görüntü veriyor. Yabancı bir dilde siteyi ziyaret ettiğiniz de sizi bir uyarı penceresi karşılıyor. Translate seçeneğine basıldığı an ise sitenin doğru diline göre çeviriyi yapıyor.
Peki sizin burdaki avantajınız ne oluyor diye sorarsanız tabiki çevirisi yapılan metinin o anda siteye gömülmesi olarak cevaplayabilirim.

Geliştirilme sitesine göz atmak isterseniz linki tıklayabilirsiniz.

2 thoughts on “Google Chrome 5 Geliştirilmeye Devam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir