PHP Dersleri, MySQL ve Açık Kaynak, Kişisel Blog


« Bir Bilgisayarcı ile Yaşadığım Tecrübe

bilgisayarBilgisayar denilince akla artık masaüstü bilgisayarlar yerine laptoplar gelmektedir.  Bilgisayar tamiri yapan firmalar tamamen laptop üzerine yoğunlaşmışlardır.  Masaüstü bilgisayara nazaran, dizüstü bilgisayarların içeriği daha stabil ve küçüktür. Anakart üzerindeki her bir devre de masaüstüne göre daha küçük bileşenler bulunur. Örneğin notebook’un ram boyutu masaüstüne göre daha küçüktür. Bu bilgileri neden önce verdim şimdi anlattığımda anlayacaksınız.

Geçen günlerde kullandığım dizüstü bilgisayar hayli fazla ısındı ve zaten çok ses çıkarıyordu. Birkaç bilgisayarcıya götürdüğümde herkes farklı bir bakış açısıyla yaklaştı. Yani bu alanda güvenebileceğiniz firmaları belirlemeniz lazım. Tanıdık arkadaşınız vs. yoksa çok zahmet çekersiniz.

 

Her neyse ben bilgisayarı bir dükkana bıraktım ve çıktım. Akşam üzeri geldiğimde bilgisayarınız hazır dendi ve bende ücreti ne kadar dedim. 30 TL’ye dükkandan çıkıp eve geldim ve açtım, ekranın sağ alt köşesi piksel ölmüş.  Yarın sabah gittiğimde abi orası öyle idi gibi sözler söyledi. Ben kendi malımın nasıl olduğunu bilmiyormuyum gibisinden tartıştık. Sonra tabi güvenlik kamerasını bayağı bir inceledim ve seslerden ekrana darbe yarattığını gördüm. Ücretsiz olarak değiştirdi tabi fakat olan zamanıma oldu.  Bu olay 2-3 sene önce oluyor.

 

Şimdi bir firma buldum işini düzgün yapan ve sürekli ona danışıyorum. Tekirdağ bilgisayarcı firmaları arasında şu an onun kadar işiyle ilgilenen başka bir firma görmedim. Anakart chipset tamirinden tutunda her türlü işlemleri gerçekleştiriyor. Tekirdağ’a yolunuz düşerse ihtiyacınız olursa çarşıda Vega Bilgisayar’a uğramanızı tavsiye ederim.

 

İletişim bilgilerinide veriyorum: http://www.vegabilgisayar.com

9 Yorum


 • 29 Ocak 2016
  Fehmi Erdem yazdı


  Gerçektende işine çok titiz bir firma bende tavsiye ederim

 • 06 Mart 2016
  gelinlik modelleri yazdı


  bu bilgisayarcıda daha önce tablet tamiri yaptırdık çok güzel hizmet veriyolar.

 • 10 Nisan 2016
  adidas yazdı


  Tavsiye ederim bende notebook cihazım aşırı ısınıyordu sürekli kilitlenip duruyordu arkadaşlar sağolsun sorunu çözdüler.

 • 10 Nisan 2016
  sütlük dolabı yazdı


  Firmamızın bilgisayarlarında sorunlar vardı arkadaşlar sağolsun bütün problemlerimizi çözdüler makinalar yeni gibi çalışıyor.

 • 22 Nisan 2016
  kayseri spot yazdı


  Her zaman isin ehli ile calismak gerek

 • 02 Temmuz 2016
  Metro Tesisat yazdı


  Valla hakkını araman iyi olmuş böyle böyle işini düzgün yapan insan kalmayacak ortada, firmayı da öğrendiğim iyi oldu teşekkürler 😀

 • 30 Ekim 2016
  Mete Denetim yazdı


  Bizim de bilgisayarda sıkıntılar vardı, gönderdik. Sağolsun çok kısa sürede geri aldık. Gerçekten işlerini hakkıyla yapıyorlar.

 • 12 Ekim 2017
  Mini Bum yazdı


  İşlerini gerçekten iyi yapıyorlar hakkını verelim. Böyle bir firma iyi ki var diyor insan bazen. İşini layıkıyla yapan firmalar azaldı zaten. Elinize sağlık güzel bir yazı.

 • 02 Mart 2018
  kişiye özel hediyeler yazdı


  Yaptıkları işte çok başarılılar ve hızlılar.

Yorumla