Sauna İmalatı ve Sauna Faydaları

koza-sauna-sauna-imalatiGeçen günlerde bir sauna imalatı yapan firmada aydınlandığım bilgileri sizinle paylaşmak istedik.Sauna içerisinde sıcak ve kuru bir hava bulunmaktadır. Genelde oturma yerleri ahşaptan yapılarak, insanların rahatça yatıp oturabilecekleri bir büyüklüğe sahip olan bir hava banyosudur.

 

Saunayı ilk kullanan orta asyalılardan sonra Rusya’ya ve diğer iskandinav ülkelerine ulaşmıştır. Normal sıcaklık değerleri 40 ile 90 derece arasındadır. Fakat bu sıcaklığı dayanıklı kılan şey %5 ve %10 arası bir nem oranıdır. Sauna imalatı yaptırdığınızda en önemli kalite olarak buharın kalitesine dikkat etmelisiniz.

 

Saunanın faydalarına gelecek olursak en temel faydası stresi vücuttan rahatça atmasıdır. Çünkü o sıcak buharda vücudun kaliteli bir şekilde terlemesi ile toksik metabolizma artıklarını atmış olursunuz. Bu sayede gevşeme, rahatlama ve yorgunluk gidermiş olur, sonrasında güzel bir uyku çekebilirsiniz. Aslında sadece bu şekilde bir rahatlam olarakta düşünülmemesi gerekir. Sauna inanılmaz bir kalori düşmanıdır. O sıcakta ve terde hiç anlamazsınız yada anlarsınız o size kalmış fakat çok ciddi miktarda kalori yakar. 15 dakika boyunca 90 derece sıcaklıkta kalmak 3 km koşu yapmanıza eşit olarak görülmüştür.

 

Değişiklik olarak dış görünüm farkları belirgindir. Kalori yaktığınızdan dolayı zayıflama işlevi başlamış olur ve yakın süreçte zayıfladığınızı farkedersiniz. Bütün olay vücuttaki yoğun sıcaklık artışı ve azalışı ile gerçekleşir, antikor üretimi artar. Bu sayede hastalıklara olan direnciniz artarak bağışıklığınız güçlenir. Büyük bir daireye veya villa tarzı müstakil bir eve taşındığımda bir odamı kesinlikle saunaya çevireceğim. Hamam biraz büyük kaçabilir ama hamam imalatı yapan firmalardan aldığım bilgiye göre gayet bir oda büyüklüğünde hamam yapılabiliyormuş. Özellikle kış aylarında veya yoğun stresli iş günlerinde bir sauna yapayım dediğinizde bütün yorgunluğunuzu alır götürür. Kan damarlarının genişlediğini hissedersiniz.

 

Kendinize bir program yaparsanız daha iyi olur. Hem vücudun bu işleme göre düzenli çalışması sağlar hem kan basıncını uzun süreçte olumlu etkiler. İşten geldiğinizde yapılacak bir seans sauna ile günün temposundan kurtulmuş olursunuz. Size tavsiye edebileceğim bir firma olan Koza Sauna yıllardır bu sektörde sauna imalatı, hamam imalatı ve buhar odası imalatı gerçekleştirmektedir. Eğer evinizin bir odasına düşünüyorsanız teklif almanızı öneririm. Web sitesi üzerinden bilgilerini inceleyebilirsiniz.

 

http://www.kozasauna.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir