Nakliyat Firmaları

evden eve nakliyat

 

Her geçen gün büyüyen yapı sektörü, taşıma ve nakliyat ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Sürekli artan bu ihtiyacı karşılamak için evden eve nakliye ve taşıma firmaları hem hizmet ağlarını arttırıyor, hem de kalitelerini yükseltiyor.

 

Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna hizmet verenbu firmalarla çalışırken bazı yerlere dikkat edilmesi gerekiyor.Çalışılan firma ile anlaştıktan sonra öncelikle bir sözleşme imzalamalısınız. Çünkü kırılan dökülen ve çizilen eşyalarınız için sigorta kapsamına alınıyor. Daha sonra başınızın ağırmasını istemem 🙂

 

Şu an Edirne evden eve nakliyat firmaları yoğun bir rekabet içinde. Trakya üzerinde her geçen gün artan yapılaşma bu ihtiyacı giderek arttırıyor. Tabi sadece trakya ile kalmıyor. Örneğin bir süre akdeniz ve çevresinde bulunduğumdan, Antalya evden eve nakliyat firmalarıda aynı şekilde bir rekabetteler. Hem akdenizden trakyaya hem de trakyadan akdenize göçler çok yoğun durumda. Son olarak tekrar söylemeliyim, sözleşmeyi imzalayın kafanız rahat olsun taşıma yaptıracağınız zaman.

 

Ayrıca taşıma şirketiyle önceden tüm ücretlerde anlaşmanızı tavsiye ederim. Daha sonra fiyat değişikliklerinde sıkıntı yaşamamanız için bu anlaşma çok büyük öneme sahiptir. Beş altı yıl önce yaşadığım bir nakliye anımı sizinle paylaşmak isterim. Yeni bir daireye taşınacağımız belirlendiğinde bir nakliyat firmasıyla herşeyiyle anlaştım ve gelip gördüler eşyaları. Mesafe vs herşey belirlendi ve fiyat alındı anlaşma sağlandı. Fakat taşıma esnasının yarısında, bu fiyatın kurtarmayacağını ve daha fazla ödeme yapmam gerektiğini söylediler. Eşyaların yarısı paketlenip araca yüklenmişti. Bayağı bir tartışmadan sonra ilk anlaşmaya göre taşıdılar. Fakat bir kaç eşyamın yerleştikten sonra çizilip darbe aldığını gördüm. Telefon ettiğimde bana fiyat konusuyla karşıma çıktılar. Tabi o zaman bir sözleşme vs yapmamıştık. Bu bize iyi bir ders oldu ve birdaha sözleşmesiz ve sigortası bir taşıma yapmadım.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir