LG Türkiye Yardım ve Destek Sitesi

1024x500-1Bilgisayar ve donanım ürünlerinden sonra akıllı telefon pazarında da güzel işler başaran LG, son yıllarda sektörde zirveye ulaşmıştır. Durum böyle olunca çıkarttıkları her modelde daha güzel tasarım ve işlevsel kullanım kolaylıklarını hedef olarak kullanıcılara yönelik ürünler sunmuşlardır. Android güncellemeleri düzenli olarak devam ettiğinden LG firması da bu yönle kendi akıllı telefonlarında da güncellemeleri direk olarak iletmektedir.

 

LG firması LG G4 modeline bildiğiniz üzere diğer akıllı telefon üreticilerinden hızlı davranarak Android 6.0 Marsmallow güncellemesini sundu. Ancak bu güncelleme sonrası telefonlarında aşırı ısınma ve fazla pil tüketimi olmasından şikayetçi olan kullanıcıların tepkisi üzerine LG firması, V20d adında bir güncelleme daha yayınladı. Sizlerde eğer bu güncellemeyi yapmadıysanız ve akıllı telefonunuzda buna benzer sıkıntılar mevcut ise hemen bu sürüme güncellemenizde fayda var. Bunun yerine eski sürüm olan Android 5.1’egeri dönmeye çalışmak yerine bu güncellemeyi yapmak sizin için daha iyi olacaktır. Sonuçta her yeni gelen güncelleme telefondaki gerekli düzenlemeleri gidermek için yayınlanmaktadır. Bu yüzden en güncel sürümü takip etmeniz sizler için mantıklı bir seçim olacaktır.

 

Eğer güncelleme konusunda sıkıntı yaşıyor iseniz, LGDestek.NET üzerinden gerekli yardımı alabilirsiniz. LG G5 modülel yapısı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu sebeple en sık güncelleme verilen akıllı telefon modeli diyebiliriz. Geçen aylarda G5 için verilen güncellemede, arayüz İOS benzeri olarak kullanıcıların karşısına çıkmıştır. Ancak bu arayüzün fazla rağbet gördüğü söylenemez. Zaten İOS kullanmak isteyen kullanıcılar doğal olarak bu işletim sisteminde çalışan telefonları alacaktır. Bu sıkıntılara cevap verir nitelikte bir güncelleme yayınlayan LG, Home UX 4.0 güncellemesi ile eski arayüze dönüş yapmanız mümkün hale gelmiştir. Bu güncellemeyi ise Smartworld üzerinden indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir