Araç Bakımı Neden Önemlidir?

Her araba sahibi gibi arabalarımızı önemsiyoruz ve bakımlarını eksiksiz zamanında yaptırıyoruz. Tabi bu kavram genel olarak geçerli. Fakat zamanında bakım yaptırmayanlar? Bu konuda yapılan bir çok araştırmada hiç değişmemiş motor yağı ile kullanılan bir aracın motoru %90 oranında kısa sürede arıza vermekte ve motor komple elden geçirilmektedir. Bu arıza büyük masraflara yol açmaktadır. Tabi sadece zamanında yapılan bakım haricinde motorunuza uygun ve doğru yağı koymamakta arıza ve masraf açabilmektedir. Ayrıca yakıt tüketiminiz artmakta ve performans düşüklüğü yaşanmaktadır.

Peki bunun önüne geçebilmek için ne yapmamız gerekli diye sormanızı beklemiyorum. Zaten her şey çok açık. Aracınızın km bakım aralığı veya km dolmaz ise bir yıl sonunda mutlaka yağ, yağ filtresi ve diğer filtre elemanlarınızın değişimini yaptırmanız gerekiyor. Aksi takdirde binlerce liranız cebinizden onarım işlemleri için çıkmak zorunda kalabilir. Peki sadece bakım ile arabam hiçbir sıkıntı çıkarmaz anlamına gelmekte midir, tabiî ki hayır. Örneğin, fren balatalarınız bitmişse, akünüz bitmişse, motor suyunuz bitmiş veya azalmışsa, amortisörleriniz patlamışsa, lastikleriniz inikse ve bir çok arızaya yol açacak önlem ve kontrolleri sürekli yapmanız ve yaptırmanız gerekmektedir.

Trafikte canınızın daha önemli olduğu bir hayatta yaşıyoruz. Bu yüzden her gün onlarca trafik kazası ile karşılaşıyoruz. Bir çoğuna bakımsız araçların sebep olduğu kazalar bir çok can kaybına yol açmaktadır. Kendi sağlığımızı da düşünüp kendi sağlığımızı da kontrol ettirerek aracımızın bakım ve onarımlarını aksatmamalıyız.

1977’den bu yana deneyim, bilgi ve birikim ile Tekirdağ’da oto bakım ve onarım alanında faaliyet gösteren Nuh Otomotiv, periyodik bakım servisi ve tamir işlemlerinde Tekirdağ Renault özel servis ve opel özel servis vb. tüm marka model araçlar için hizmet vermektedir.

https://www.nuhotoservis.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir